Inwestycje

Koniec Metropolitan Outlet?

Czasami zdarza się tak, że coś kończy się jeszcze zanim powstanie. Wiele wskazuje na to, iż taki właśnie los spotka Metropolitan Outlet. Po kilku latach perturbacji, gdy wszystko zdawało się w końcu zmierzać do szczęśliwego zakończenia, z niewiadomych przyczyn realizację inwestycji wstrzymano.

Trudno doszukiwać się oficjalnych informacji na ten temat dalszych losów inwestycji, jednak ciąg zdarzeń jaki miał miejsce ostatnimi czasy sam podsuwa pewne odpowiedzi. Budowa, czy właściwie przebudowa już istniejącej Galerii Glinki, była kilkukrotnie przesuwana. Najnowszym terminem był lipiec 2017 roku, jednak i tego terminu nie udało się dotrzymać – pomimo zapowiedzi rozpoczęcia robót budowlanych trudno było się doszukać ciężkiego sprzętu, czy ekip budowlanych. Pewnym przełomem wydawało się ustalenie terminu zamknięcia hipermarketu Carrefour – obecnie jedynego działającego obiektu na terenie galerii, jednak (pomimo zakrojonych na szeroką skalę przygotowań, w tym wywożenia towaru) tego terminu również nie udało się dotrzymać. Przewidziany do ostatecznego zamknięcia 17 września (na okres co najmniej roku) działa w dalszym ciągu, a decyzję – jak udało się nieoficjalnie ustalić – o wstrzymaniu pracy obiektu podjęto na kilka dni przez wspomnianą powyżej datą, po jej wcześniejszym podaniu do publicznej wiadomości.

Jak wynika z powyższego realizacja inwestycji Metropolitan Outlet napotkała na kolejne poważne problemy i wiele wskazuje na to, że tym razem nie tylko opóźni się o kolejne miesiące, ale zostanie całkowicie zarzucona…