Artykuły sponsorowaneInwestycjePorady

Rusztowanie elewacyjne

Rusztowanie elewacyjne to nic innego, jak tymczasowa konstrukcja, która umożliwia pracę na wysokościach. Właśnie dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie swoją pracą objąć obszar, który wykracza poza sferę zasięgu ludzkich dłoni z podłoża. Przy budowie domu, remoncie elewacji czy szerokiego spektrum montażu, jest to narzędzie wręcz niezbędne.

Rodzaje rusztowań.

Można wyróżnić takie typy jak: ramowe, kozłowe, modułowe, stojakowe, wspornikowe, systemowe, specjalne, a także jezdne. Rodzajów rusztowań dostępnych na rynku, jak widać jest bardzo wiele, każdy ma swoje zalety oraz wady – my zdecydowanie polecamy rusztowanie elewacyjne Kraków. Z jednych korzystamy do prac wewnątrz, inne z kolegi na zewnątrz, są oczywiście i uniwersalne, stosowane do obu okoliczności.

Dobór konstrukcji.

Rusztowania drewniane z biegiem czasu zostały wyparte przez nowsze rozwiązania – stalowe i aluminiowe. Wszystko sprowadza się do wyższej jakości, funkcjonalności oraz łatwości montażu. Im większy projekt, tym nacisk na oszczędność czasu z reguły jest większy. Przy dużych obiektach mobilność jest zatem niezwykle istotna, daje ona możliwość szybkiego montażu i demontażu.

Bezpieczeństwo.

Praca na rusztowaniu często (z resztą nie bez przyczyny) kojarzy się z zajęciem niebezpiecznym oraz wypadkogennym. Nie pozostawia zatem cienia wątpliwości fakt, że na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Mamy do czynienia z kwestią, w której bezapelacyjnie stawiamy na jakość. Warto natomiast podkreślić, że biorąc pod uwagę wszystkie, badane statystycznie, przyczyny wypadków przy pracach na wysokości – prezentują się następująco: 50% z nich to wynik nieodpowiedniej eksploatacji, 30% ma miejsce podczas niewłaściwego demontażu konstrukcji, a wady sprzętu stanowią znaczną niszę. Absolutnie nie zwalnia to nas z obowiązku wybrania najlepszego rozwiązania, które zminimalizuje każde możliwe ryzyko.

Mądry wybór.

Niemalże każdy w Polsce może zostać producentem rusztowań, a ponieważ konstrukcja taka składa się z prostych elementów, na rynku prosperuje wielu nowych przedsiębiorców, którym brak elementarnej wiedzy, a mimo tego przystępują do ich produkcji. Dziś często liczy się cena, ale niska cena nie idzie w parze z wysoką jakością oraz bezpieczeństwem. Wybieraj mądrze, wybieraj rusztowanie elewacyjne Kraków.