InwestycjeKujawsko - pomorskie

Metamorfoza historycznego centrum Bydgoszczy

Bydgoszcz, obok Łodzi, jest uznawana za najbardziej zaniedbane z dużych polskich miast. Chociaż w tym – na pierwszy rzut oka dość krzywdzącym – stwierdzeniu jest sporo prawdy, nie sposób nie zauważyć zmian jakie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zaszły w jej panoramie. Niestety pomimo dużego wysiłku jaki włożono w odnowienie Starego Rynku i jego otoczenia, dzięki czemu ta część miasta nabrała zupełnie nowego blasku, położone nieco dalej części jego historycznej zabudowy nie zachęcały, eufemistycznie rzecz ujmując, do dłuższego przebywania w ich okolicach. Obskurne, rozpadające się kamienice, zaniedbane otoczenie, dziurawe chodniki – to tylko kilka z „atrakcji” jakie czekały na spacerowiczów w okolicach Placu Kościeleckich.

Po wielu latach zaniedbań w końcu postanowiono zrewitalizować także ten element bydgoskiej tkanki miejskiej. Rdzeniem projektu jest nowoczesny biurowiec Immobile K3, którego budowa rozpoczęła się w połowie 2016 roku. Obiekt dostarczy prawie 6000 metrów kwadratowych przestrzeni biurowej w ścisłym centrum, a dzięki dwóm kondygnacjom podziemnym, na których znajdzie się 80-cio miejscowy parking pracownicy tego nowoczesnego biurowca nie będą musieli borykać się z ogromnym problemem jakim jest znalezienie miejsca parkingowego na Starówce, ani ponosić z tego tytułu opłat.

Pozostaje mieć nadzieję, że ten nowoczesny obiekt nie będzie ostatnim, zachęcając także innych inwestorów do odmieniania panoramy historycznej części miasta. Jest to prawdopodobne, ponieważ korzyści są dwustronne – miasto i jego mieszkańcy zyskują estetyczną, elegancką przestrzeń miejską, natomiast firmy decydujące się na budowę niezwykle atrakcyjną lokalizację przyciągającą potencjalnych najemców.