InwestycjeKujawsko - pomorskie

Zbliża się koniec budowy biurowca Arkada Business w Bydgoszczy

Tylko sześć miesięcy pozostało do ukończenia budowy bydgoskiego biurowca Arkada Business Park. Po zakończeniu obecnie trwających prac (związanych m.in. w wykańczaniem dachu) rozpocznie się ostatni etap oddawania inwestycji do użytku, tj. prace drogowe oraz wykończeniowe. Zgodnie z aktualnymi planami inwestora po sprzedaniu przestrzeni biurowej w obecnie budowanym budynku rozpocznie się konstruowanie kolejnego, o bliźniaczej konstrukcji, położonego również w sąsiedztwie Ronda Fordońskiego.

Arkada Business Park to zespół dwóch stosunkowo, jak na realia Bydgoszczy, wysokich budynków biurowych (niespełna 30 metrów wysokości) klasy A, zlokalizowanych na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych tras przecinających centrum miasta. Całkowita dostępna powierzchnia biurowa po ukończeniu obu wysokościowców ma przekroczyć 22000 m kw. Każdy z nich na 10 kondygnacjach i 2 kondygnacjach podziemnych zapewni najemcom po ok. 11000 m kw. i blisko 300 miejsc parkingowych.

Powyższa inwestycja pomoże złagodzić deficyt nowoczesnej przestrzeni biurowej w najwyższym standardzie, od lat trapiący stolicę województwa Kujawsko-Pomorskiego. Warto zauważyć, że równie nowoczesna przestrzeń biurowa nie powstała na terenie Bydgoszczy od dwóch dekad. Pozostaje mieć nadzieję, że w ślad za inwestorami ABP pójdą inni deweloperzy, przyciągając do miasta nad Brdą krajowe i zagraniczne firmy oraz, że jego władze nie zaprzepaszczą takiej szansy, przygotowując odpowiednią infrastrukturę, sprzyjającą dalszym inwestycjom…