Artykuły sponsorowane

Unikanie błędów i radzenie sobie z wyzwaniami w Inżynierii Wartości

Reklama: Geodezja Bydgoszcz

Kiedy przychodzi czas na inżynierię wartości projektu, można popełnić błędy w tym procesie. Błędy te nie są zamierzone, ale zwykle są wynikiem złych nawyków zarządzania projektem i ograniczeń czasowych.
Nie poświęcaj jakości:

Kiedy budżet projektu wymaga cięć i inżynieria wartości trafia na stół, często można wybrać produkt gorszej jakości, aby zaoszczędzić pieniądze. Jednak początkowo określone produkty zazwyczaj nie są wybierane z myślą o cenie, ale o estetyce i funkcjonalności. Mając to na uwadze, zwykle istnieje wiele alternatywnych rozwiązań, które mogą być dostarczone, które odpowiadają początkowej estetyce produktu i nadal zapewniają znaczne oszczędności.

Wyprzedzaj problem:

Często inżynieria wartości pojawia się w 11 godzinie projektu, aby utrzymać wszystko w budżecie. Jeśli dzieje się to w ostatniej chwili, może to ograniczyć opcje produktów, ponieważ muszą one pasować do innych elementów projektu, a także potencjalnie mieć ograniczone dostępne zapasy, czas produkcji lub wydłużone ramy czasowe importu. Gdy inżynieria wartości jest omawiana z wielomiesięcznym wyprzedzeniem przed instalacją, możliwe jest sprowadzenie produktów lub nawet wykonanie ich na zamówienie. Może to oznaczać oszczędności w projekcie i utrzymanie wspaniałej estetyki projektu.

Rozwiń swoją sieć produktów:

Jeśli inżynieria wartości jest potrzebą projektu, konieczne jest rozszerzenie zasięgu poza początkową sieć producentów i dystrybutorów, które były brane pod uwagę. Jeśli rozszerzyć poza początkowych producentów, które zostały określone, to zwykle możliwe jest znalezienie równego lub lepszego produktu w bardziej konkurencyjnej cenie. Można to zrobić, zaopatrując się bezpośrednio u producentów i pozwalając innym nowym manufakturom konkurować o projekt.

Zrób z tego okazję:

Inżynieria wartości zapewnia wyjątkową okazję dla architekta, klienta i wykonawcy do ponownej oceny projektu i wykończeń. Może to być czas na zmianę punktu ciężkości i upewnienie się, że klient otrzymuje najlepsze możliwe rezultaty.

Utrzymanie programu budowy:

Ponieważ inżynieria wartości jest zwykle przeprowadzana późno w harmonogramie projektu, istotne jest, aby wszelkie zmiany, które są dokonywane, nie spowalniały projektu. Ważne jest, aby rozważyć czasy realizacji alternatywnych produktów, aby zapewnić, że projekt nie zostanie opóźniony na miejscu.

Włączenie wszystkich do projektu:

Jako mierniczy ilości / kosztorysant budowlany często możesz spotkać się z negatywną reakcją architekta za sugerowanie zmian w ich projekcie. Pierwszą rzeczą, którą należy przekazać, jest powód zastosowania inżynierii wartości. Jeśli wszyscy uznają i rozumieją potrzebę wprowadzenia zmian, będzie to łatwiejszy proces.