KredytyPorady

Kredyt na umowę zlecenie? Tak, jest to możliwe!

Jeszcze całkiem niedawno, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy, potrzebna była umowa o pracę. Obecnie jest jednak szansa na własne mieszkanie dla osób, które pracują w innej formie zatrudnienia. Okazuje się, że zdolność kredytową ma się również pracując na „umowę – zlecenie”. Wiąże się to jednak z bardziej skomplikowanym procesem weryfikacyjnym oraz dostarczeniem większej ilości dokumentów, nie zmienia to jednak faktu, że z pomocą banku powinniśmy kredyt mieszkaniowy uzyskać.

Zdarzają się sytuacje, że osoby pracujące w oparciu o umowę o dzieło lub umowę zlecenie, zarabiają więcej od osoby zatrudnionej na etat. Banki jednak nawet w takich sytuacjach traktują ich bardziej z dystansem i większym ryzykiem. Mówi się, że banki przed udzieleniem kredytu biorą pod uwagę zarobki z ostatnich 12 miesięcy. Jeśli osoba zmieniała pracę, to przerwa między umowami nie powinna być dłuższa niż 31 dni. Zanim rozpoczniemy starania o kredyt, warto wziąć ten aspekt pod uwagę i przygotować roczną historię konta.

Jeszcze całkiem niedawno powszechnie funkcjonowało przeświadczenie, że jedynie umowa o pracę daje szansę na kredyt hipoteczny. Banki jednak szerzej otworzyły się na klientów biorąc pod uwagę wszystkich, których stać na jego spłatę. Pomimo bardziej skomplikowanego procesu weryfikacji, taka informacja jest zapewne dla wielu dobrą wiadomością. Solidne przygotowanie dokumentacji, potwierdzenie dochodów oraz determinacja na pewno prawidłowo utorują drogę do kupna własnego mieszkania.