Artykuły sponsorowaneInwestycjeNieruchomościPorady

Inwestycja w nieruchomości

Jeszcze kilka lat temu kupno mieszkania kojarzyło się jedynie z celem zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Obecnie jednak bardzo często wiąże się to z biznesem. Nie mówię tutaj o przedsiębiorstwach deweloperskich, lecz głównie o osobach prywatnych. Coraz częściej kupuje się mieszkania w kredycie, które spłaca się następnie z najmu tej nieruchomości. Jest to czysty biznes dla osób ze zdolnością kredytową. Po spłaceniu takiego kredytu – w praktyce przez samego lokatora – stajemy się posiadaczami nieruchomości bez większego wkładu własnego. Dywersyfikacja dochodów przez osoby prywatne jest coraz większą praktyką, choć cały czas pozostajemy w tyle w stosunku do zachodniej Europy.

Wcześniej praktykowane sposoby pomnożenia majątku stają się coraz mniej opłacalne, a więc coraz mniej popularne. Lokaty bankowe oferują bardzo niskie oprocentowanie, piramidy finansowe nie są najlepszym i najbezpieczniejszym pomysłem, a gra na giełdzie wiąże się ze sporym ryzykiem. Z tego względu coraz bardziej popularne stało się inwestowanie w nieruchomości. Jest małe prawdopodobieństwo, że mieszkanie lub dom z dnia na dzień straci sporo na wartości, jest to więc spore zabezpieczenie na życie. Wynajem mieszkania generuje stały dochód, dzięki czemu można spłacić zaciągnięty kredyt. Przy dobrze zaplanowanej inwestycji, można czasem przekroczyć stawkę kredytu i zarobić „kilka groszy” miesięcznie. Warto jest jednak inwestować w mieszkania deweloperskie Bydgoszcz, ponieważ starsze budownictwo bardzo często nie jest w stanie sprostać wymogą energetycznym, które trzeba zapewnić podczas nowoczesnego wyposażenia mieszkania. Należy pamiętać, że większość rzeczy jest zinformatyzowana i podpięta do internetu.

Istnieje jeszcze jedna forma zarobku na nieruchomości. Chodzi przede wszystkim o zakup mieszkania do remontu i następnie natychmiastowej sprzedaży. To wymaga jednak już trochę więcej doświadczenia. W takim wypadku należy szukać nieruchomości do remontu w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Są one zazwyczaj o wiele tańsze i przy rozsądnym rozplanowaniu finansów można sporo zarobić. Po naprawach i ewentualnych poprawkach cena mieszkania w centrum miasta może wzrosnąć o kilkadziesiąt tysięcy. Wszystko wymaga jednak dokładnych wyliczeń.