Inwestycje

Gdański Argon

W Gdańsku oddano do użytku biurowiec Argon, budynek powstały w ramach trzeciego etapu inwestycji Alchemia. Zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Kołobrzeskiej i alei Grunwaldzkiej gmach powiększył dostępną w Gdańsku przestrzeń biurową o kolejne 36000 metrów kwadratowych, z której połowa znalazła już swoich najemców. Należą do nich m.in. ING Bank Śląski, Grupa Wirtualna Polska, ING Bank Śląski, Lufthansa Systems Poland.

Alchemia to nowoczesny zespół biurowy realizowany w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Zaplanowana na lata 2011-2019 inwestycja zaczyna dobiegać powoli końca, a jej ostatnim etapem będzie rozpoczęta właśnie budowa biurowca Neon. Na 14 kondygnacja nadziemnych znajdą się prawie 34000 m kw. przestrzeni biurowej w najwyższym standardzie, natomiast 2 kondygnacje podziemne pozwolą na zapewnienie ponad 300 miejsc parkingowych dla pracowników i gości. Oprócz powyższego w budynku zaplanowano również ponad 1400 m kw. przestrzeni usługowo-handlowej.

Powstanie takiego kompleksu biurowego ma pozytywny wpływ nie tylko na jakość oferowanej w Gdańsku przestrzeni biurowej, zwiększając atrakcyjność miasta dla inwestorów oraz przekładając się na zauważalny wzrost jego znaczenia nie tylko w skali regionu, ale także kraju. Odznaczający się wyjątkowo nowoczesną, elegancką architekturą zespół budynków wpłynie również na jakość tkanki miejskiej sprzyjając promowaniu tego jednego z najbardziej znanych, nadmorskich polskich miast jako dynamicznego, metropolitalnego ośrodka w którym warto pracować i inwestować.