InwestycjeNieruchomości

Domy bliźniaki najlepszą opcją?

Ze statystyk GUS-u wynika, że coraz większą popularnością cieszą się w Polsce domy bliźniaki. Nie jest to zaskakujące, ponieważ taka zabudowa daje sporą samodzielność przy stosunkowo atrakcyjnej cenie. Zabudowania bliźniacze obniżają koszta inwestycji, więc deweloperzy również chętnie decydują się na budowę takich nieruchomości.

Bliźniaki zapewniają niezależność, przy czym nie trzeba rezygnować z życia rodzinnego. Wspólnie mieszkanie umożliwia pomaganie sobie rodziny w potrzebie, przy czym nie trzeba rezygnować z możliwości samodzielnego decydowania o sobie. Jest to idealne rozwiązanie dla rodziny wielopokoleniowej. W domu bliźniaku można również zamieszkać ze swoimi przyjaciółmi.

Warto zaznaczyć, że zabudowa bliźniacza może okazać się bardzo korzystna finansowo, a komfort mieszkania niewiele różni się od tego w domku wolno stojącym. Ogromnym plusem jest również możliwość posiadania ogrodu. Zyskujemy więc znacznie większą przestrzeń nie tylko wewnątrz, ale również na terenach zielonych wokół domu. Cena zabudowy bliźniaczej jest jednak znacznie niższa od jednorodzinnego domu wolno stojącego.

Inwestując w „bliźniaki” można zaoszczędzić na wspólnej instalacji oraz mniejszej działce. Utrzymanie mieszkania jest również tańsze, ponieważ można dzielić się energią, a zimą lepiej izolować przed chłodnym powietrzem. Jeśli więc zależy nam na własnej przestrzeni, a nie możemy sobie pozwolić na dom jednorodzinny, warto rozważyć tę opcję, która wydaje się być naprawdę interesująca.